ClamXav

ClamXav 2.5

Darmowy antywirus ze świata Linuxa

Zalety

  • Prosty w obsłudze

Wady

  • Niestabilny
  • Producent nie bierze odpowiedzialności za działanie programu

Nie dobry
4

ClamXav to darmowy program antywirusowy na komputery Mac. Pozwoli ustrzec się przed zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

ClamXav może z pozoru wydać się zbędny bo wirusy zagrażające komputerom Mac są bardzo rzadkie. Warto jednak posiadać program antywirusowy, złośliwego oprogramowania jest coraz więcej. Dodatkowo nie dopuścimy do rozprzestrzeniania się robaków groźnych dla użytkowników komputerów z systemem Windows.

ClamXav to program przeniesiony z systemu Linux, który wyposażono w funkcjonalny, wielojęzyczny interfejs. Można za jego pomocą przeszukiwać wybrane katalogi lub całe dyski, ustawiać automatyczne skanowanie w określone dni tygodnia. Niestety w naszych testach program nie działał poprawnie i każda próba wykrycia wirusa kończyła się zawieszeniem programu. Przed jego twórcami jeszcze dużo pracy.

ClamXav to program antywirusowy zawierający bardzo wiele ciekawych funkcji. Jeśli będziesz mieć szczęście i u Ciebie akurat zadziała, powinien zabezpieczać przed groźnymi wirusami.

Najczęściej pobierane Programy antywirusowe na mac

Więcej

Opinie użytkowników o ClamXav